Bezpečná škola

Bezpečná škola – téma : Přátelství

V úterý 31.3.2015 se žáci 7. A již podruhé setkali s panem Vítem Pospíšilem, tentokrát v programu zaměřeném na přátelství. Během dvou vyučovacích hodin společně rozebírali samotný pojem „přátelství“ - jaký je jeho význam v životě každého člověka, mám vůbec přátele, kolik mám opravdových přátel, kdo je vlastně opravdový přítel. Na tyto, ale i na další otázky si žáci zkoušeli sami odpovídat. Zamýšleli se nad významem citátů o přátelství, sehráli několik her na toto téma. Pracovali jako jednotlivci, ale i ve skupinách.

Bylo zajímavé pozorovat jednotlivé žáky, jak jsou nebo nejsou schopní zapojit se do debaty, do práce. Někteří jsou schopni pracovat i pro druhé, jiní jen sami pro sebe – pro svůj prospěch.

Myslím si, že i tento program ukázal, že i žáci, kteří si jinak nemají co říci, jsou schopni a ochotni spolupracovat.

Eva Voborníková

img-4662.JPGimg-4665.JPGimg-4667.JPGimg-4668.JPGimg-4671.JPG