Jak se žije v New Yorku?

Jak se žije v New Yorku ?

V březnu jsme prožili příjemná odpoledne. Naši školu navštívila Kristýna Vavřínová. Pro nás, žáky devátého ročníku, si připravila velmi zajímavou cestopisnou přednášku o životě v zámoří.

Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o New Yorku, Niagarských vodopádech i dalších zajímavých místech v USA. Také jsme mohli porovnat svůj způsob života se životem v americkém velkoměstě, protože cestovatelka v New Yorku žila. Vyprávění doplnila promítáním velkého množství fotografií.

Přednáška probíhala nejen v českém, ale i v anglickém jazyce. Zároveň jsme si tedy pořádně procvičili své jazykové dovednosti.

Amerika je sama o sobě zajímavý světadíl a tak se nám vyprávění líbilo a rozšířilo naše obzory. Děkujeme.

za žáky 9. ročníku

Petra Karabáčková, Jiří Padrián